Hnojenie ihličnanov na jeseň

JESENNÉ HNOJIVO PRE IHLIČNANY je určené na prihnojovanie ihličnatých stromov a krov s cieľom ich správnej prípravy na zimné obdobie. Vhodne zvolené živiny jesenného hnojiva podporujú vyzrievanie výhonov a chránia ihličnany pred poškodením zimou. Zvýšený obsah draslíka a fosforu zvyšuje odolnosť voči mrazu a má pozitívny vplyv na hospodárenie rastliny s vodou.
Ak sa hnojivo nepoužíva na jeseň, malo by sa použiť v predjarí, tesne pred nástupom vegetácie. V dôsledku toho sa zlepšia podmienky na rast a vývoj rastlín na jar.

https://www.greenshop.sk/hladat/?q=jesen%20ihli%C4%8D

NAJČASTEJŠÍM dôvodom úhynu ihličnatých stromov je NEDOSTATOK živín. Po nejakom čase po výsadbe sa ihlice zmenia na svetlo zelené, potom žlté, nakoniec ihličky zhnednú a opadnú. Opísané symptómy nie sú spôsobené škodcami alebo chorobou. Sú to dôsledky nesprávneho prísunu živín – najčastejšie nedostatku HORČÍKA. Pretože absorpcia živín z pôdy veľmi klesá v suchej pôde, opísané symptómy nedostatkov sú najčastejšie viditeľné počas období sucha. Predchádzať škodám je možné dodávaním horčíka a to ako prostredníctvom hnojenia pôdy, tak aj tekutou výživou aplikáciou na ihlice.

https://www.greenshop.sk/hladat/?q=bitter

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania tohto komentára.